logo biale
XIII Mistrzostwa LSO w Piłce Nożnej Halowej!
Serdecznie zapraszamy Cię do podjęcia inicjatywy naszego duszpasterstwa!
Diakonia Modlitwy LSO
Co to znaczy być ministrantem?
Monsignore Guido Marini do ceremoniarzy Diecezji Tarnowskiej!

kurs PNH diakonia gazetka

kurs PNH

diakonia gazetka

kurs

PNH

diakonia

gazetka

Drodzy Księża Diecezji Tarnowskiej,

kapłaństwo, jak mawiał św. Augustyn, jest amoris officium – urzędem dobrego pasterza, który ofiaruje swoje życie za owce. Posługa, którą wszyscy na siebie przyjęliście, nie była pójściem na łatwiznę, wyborem prostego i spokojnego życia, jakby mogło się wydawać wielu osobom. Bycie księdzem wymaga ogromnego poświęcenia i pracy. Jednocześnie Kapłaństwo to byłoby zbezczeszczone, gdyby stało się czymś innymi niż służbą.

Papież Benedykt XVI, zaraz po swoim wyborze, powiedział do zgromadzonych na Placu św. Piotra, że kardynałowie wybrali prostego i skromnego pracownika winnicy Pana. I to chyba będą najlepsze życzenia dla wszystkich kapłanów – abyście zawsze starali się być skromnymi pracownikami winnicy Pana, którzy z pokorą i wiernością będą wypełniać wszystkie zadania nałożone na Was przez Chrystusowy Kościół. I mimo, że jest to zadanie niezwykle trudne, to pamiętacie – zwłaszcza przez pryzmat tych Świąt Paschalnych, że korona cierniowa jest warunkiem przyszłej korony chwały.

Drodzy Księża – żadne słowa nie wyrażą wdzięczności za waszą posługę! Mamy nadzieję, że dobry Bóg hojnie obdarzy Was swoim błogosławieństwem i zleje na Was ogrom swoich łask.

Króluj nam Chryste!

stat4u