logo biale
Co to znaczy być ministrantem?
XIII Mistrzostwa LSO w Piłce Nożnej Halowej!
Serdecznie zapraszamy Cię do podjęcia inicjatywy naszego duszpasterstwa!
Diakonia Modlitwy LSO
Monsignore Guido Marini do ceremoniarzy Diecezji Tarnowskiej!

kurs PNH diakonia gazetka

kurs PNH

diakonia gazetka

kurs

PNH

diakonia

gazetka

 dniskupienia1W dniach 9-11 marca 2018 odbyły się Dni Formacji Ministrantów. Uczestniczyli w nich młodzi słudzy ołtarza z terenu całej diecezji tarnowskiej. Pełni radości spędzili trzy dni w Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach.

Rozpoczęły się one w piątek. Najważniejszymi wydarzeniami tego dnia było uczestnictwo w konferencji skierowanej do uczestników oraz w nabożeństwie szczególnie ważnym w okresie liturgicznym jaki przeżywamy aktualnie w Kościele - w Drodze Krzyżowej. Drugi dzień, jakim była sobota, dzień tygodnia szczególnie poświęcony Matce Bożej, ministranci rozpoczęli modlitwami porannymi. Sługa ołtarza powinien potrafić dobrze się modlić, stąd kolejny punkt programu Dni Formacji - Szkoła Modlitwy. Nie zapomniano również o poruszeniu tematu, jaki nie może być obcy żadnemu z uczestniczących w Dniach Formacji, czyli Świętej Liturgii. Ministranci uczestniczyli w wykładzie poświęconemu jednej z wykonywanych przez nich funkcji - funkcji Ministranta Światła. Najważniejszym momentem, wręcz szczytem dnia, była oczywiście Msza Święta. Po południu, w czasie wolnym, wielu skorzystało z pięknej pogody i wyruszyło na spacer po Skamieniałym Miasteczku, które mieści się w pobliżu Domu Rekolekcyjnego. Uczestnicy spędzili również czas w grupach, nie zabrakło też chwili na rozrywkę - chętni mieli możliwość wspólnego oglądania filmu. Po aktywnie spędzonej sobocie, ministranci w niedzielne przedpołudnie wyszli wspólnie do kościoła parafialnego w Ciężkowicach, aby tam tłumnie uczestniczyć w Liturgii Mszy Świętej.dniskupienia2

Dni Formacji Ministrantów zrzeszają wielu członków służby liturgicznej. To dobry czas na zastanowienie się nad tym, jaka jest moja służba przu ołtarzu oraz jak wygląda moje codzienne życie. Te swoiste rekolekcje to owocny czas poświęcony przede wszystkim Panu Bogu, ale również bliźnim i swojemu rozwojowi duchowemu.

stat4u