logo biale
Monsignore Guido Marini do ceremoniarzy Diecezji Tarnowskiej!
Serdecznie zapraszamy Cię do podjęcia inicjatywy naszego duszpasterstwa!
Diakonia Modlitwy LSO
XIII Mistrzostwa LSO w Piłce Nożnej Halowej!
Co to znaczy być ministrantem?

kurs PNH diakonia gazetka

kurs PNH

diakonia gazetka

kurs

PNH

diakonia

gazetka

Msza św., adoracja i różaniec w intencji rozeznania drogi życia i powołań do kapłaństwa

Temat: Właściwy kierunek...

Zapraszamy do wspólnej modlitwy transmitowanej przed radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, w czwartek (5.04) o g. 18.00 (Msza św. i adoracja) oraz różaniec o g. 19.00. Jest to modlitwa Alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, do której zapraszamy słuchaczy Radia i wszystkie parafie Diecezji. 

Z racji pierwszego czwartku miesiąca we wszystkich parafiach odbywa się adoracja Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie w intencji powołań do kapłaństwa, a także dobrego rozeznania przez młodzież drogi życia. 

Bardzo ważne jest, aby ludziom młodym TOWARZYSZYĆ w podejmowaniu fundamentalnych decyzji. Modlitwa jest pierwsza, potem działanie, które przynosi owoce.

Zapraszamy do pisania refleksji, pytań na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Modlitwa o rozeznanie celu i sensu życia

Panie Jezu, Wiem, że Ty wiesz najlepiej co powinienem czynić, aby być szczęśliwym. Pragniesz przecież, abym był człowiekiem radosnym. Żeby tak było muszę wiedzieć jaki jest cel i sens mojego życia. Dlatego pragnę teraz być z Tobą, aby móc to poznać. Czasami mam za mało odwagi, aby naprawdę Cię słuchać! Dlatego wlej w moje serce, o Panie łaskę odwagi, żebym słuchając Twoich Słów – poszedł za nimi.  Mam w sobie pragnienie rozpoznania najbardziej właściwej drogi, misji, która będzie owocowała radością w moim życiu, a także w życiu innych, spotykanych ludzi. Czy jest coś piękniejszego w życiu od dawania innym radości, sensu, dobra? Ja wiem, Panie, że Ty jesteś samą radością, sensem, dobrem. Dlatego w tej modlitwie bardzo Cię proszę o Twoje, Jezu światło! Rozpal we mnie pragnienie powierzenia Tobie moich dni. Proszę Cię, abym wiedział jaka jest moja misja. Maryjo, prowadź!

Ks. Tomasz Rąpała

stat4u