logo biale
XIII Mistrzostwa LSO w Piłce Nożnej Halowej!
Serdecznie zapraszamy Cię do podjęcia inicjatywy naszego duszpasterstwa!
Diakonia Modlitwy LSO
Co to znaczy być ministrantem?
Monsignore Guido Marini do ceremoniarzy Diecezji Tarnowskiej!

kurs PNH diakonia gazetka

kurs PNH

diakonia gazetka

kurs

PNH

diakonia

gazetka

 

Tarnów, dnia 3 kwietnia 2018 r.

L. dz. 2/2018

Zasady zapisów na Diecezjalną Szkołę Ceremoniarza i Animatora Liturgicznego

 

1. Organizacją kursu ceremoniarza zajmuje się Diecezjalne Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza. Kurs odbywa się na poziomie diecezjalnym (nie organizujemy kursów ceremoniarza w dekanatach).

2. W pierwszej kolejności przyjmowane są parafie, które jak dotąd nie posiadały ceremoniarza oraz te, którym w przeciągu ostatnich trzech lat nie udało się uzyskać miejsca (kurs 2014/2015 lub wcześniej).

3. Wysyłamy maksymalnie dwóch lektorów z parafii (od 8 klasy szkoły podstawowej, bądź od III kl. gimnazjum). 

4. Do udziału w kursie wymagana jest zgoda księdza Proboszcza i rodziców oraz akceptacja regulaminu kursu (do pobrania na stronie lso.tarnow.pl; lektorzy przywożą na I sesję).

5. Zapisy odbywają się poprzez zgłoszenie mailowe na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez kontakt telefoniczny z Biurem LSO – tel. 534 277 377

Harmonogram zapisów

4 maja – rozpoczęcie zapisów dla parafii, które dotąd nie posiadały ceremoniarza oraz od trzech lat  nie wysyłały na kurs ceremoniarza.

1 czerwca – rozpoczęcie zapisów dla wszystkich, według kolejności zgłoszeń 

15 września – potwierdzenie dokonanych zapisów poprzez wpłatę 120 zł za 1 sesję na konto Diecezjalnego Duszpasterstwa LSO (nr. konta 13 1240 1910 1111 0010 2349 9732)

ks. Grzegorz Rzeźwicki

stat4u