logo biale
Monsignore Guido Marini do ceremoniarzy Diecezji Tarnowskiej!
Co to znaczy być ministrantem?
Serdecznie zapraszamy Cię do podjęcia inicjatywy naszego duszpasterstwa!
Diakonia Modlitwy LSO

kurs PNH diakonia gazetka

kurs PNH

diakonia gazetka

kurs

PNH

diakonia

gazetka

Już niedługo, 19 października rozpocznie się kolejna edycja Kursu Ceremoniarza. Pięć pierwszych sesji jak zwykle odbywać się będzie w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach (ul. Rekolekcyjna 13, 33-190 Ciężkowice, +48(14) 6510013). Natomiast VI sesja, na której lektorzy otrzymują błogosławieństwo do pełnienia posługi Ceremoniarza, prawdopodobnie odbędzie się w ośrodku rekolekcyjnym „Arka” w Gródku nad Dunajcem.

Kurs jak co roku podzielony jest na VI sesji, które rozpoczynają się w piątek wieczorem, a kończą w niedzielę po śniadaniu. Przyjazd na sesję w piątek, najpóźniej na godzinę 17:00. Powrót w niedzielę po śniadaniu (nie ma możliwości wcześniejszego wyjazdu).

Terminy sesji prezentują się następująco:

  • I sesja: 19 – 21 października 2018 r.,
  • II sesja: 16 – 18 listopada 2018 r.,
  • III sesja: 22 – 24 lutego 2019 r.,
  • IV sesja: 22 – 24 marca 2019 r., 
  • V sesja: 17 – 18 maja 2019 r.

Termin VI sesji zostanie podany w trakcie trwania Kursu.

Na sesję zabieramy ze sobą: wypełnioną kartę uczestnika, zeszyt i długopis, śpiwór, albę wraz z cingulum, śpiwór, obuwie zamienne,  instrumenty muzyczne.
Nie zabieramy ze sobą zbędnego sprzętu elektronicznego – laptopów, głośników itp. Wyjątek stanowi telefon, potrzebny do kontaktu z rodzicami oraz księdzem opiekunem.
Osoby zainteresowane fotografią prosimy o zabranie ze sobą aparatu – można włączyć się i wykonać zdjęcia z Kursu dla Duszpasterstwa.

Parafie, które nie otrzymały karty uczestnika kursu proszone są o kontakt z biurem LSO na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 534 277 377.

Na sesji należy nabyć indeks, foskę, skrypt oraz książkę „Od kandydata do animatora” (jeśli ktoś nie posiada swojej). Koszt całego pakietu wynosi 55 zł.

W celu potwierdzenia zapisanego miejsca na kurs należy dokonać wpłaty w wysokosci 120 zł za jednego uczestnika. Wpłaty za pierwszą sesję dokonać można wyłącznie przelewem, gdyż stanowi ona potwierdzenie zarezerwowanego miejsca. Opłaty od drugiej sesji można dokonać w Domu Rekolekcyjnym.

Dane do przelewu
Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza
Diecezji Tarnowskiej
Bank Pekao SA w Tarnowie:
13 1240 1910 1111 0010 2349 9732
Tytułem: Opłata za kurs, [parafia]

Zapoznaj się z zasadami obowiązującymi na Kursie Ceremoniarza!